I jos jednom za sve. VISINA SNEGA NA STAZAMA SE NE MENJA VEC NEDELJAMA I PORED SVE VISE PADAVINA I DALJE 10-45 cm !? Kako je to moguce ? Da li umesto tabaca koriste grtalice ?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)SloboIzgleda da skijalista bas briga za bele reke.Njima je puna planina,ski pas se prodaje,gore hotelijeri imaju pune hotele.I bas njih briga sto skijasi hoce da skijaju na tim stazama. Bitno je da su se svi nabili u centar i da skijaju po onim livadama a naj bolje i naj duze kopaonicke staze ne rade.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pridruzujem se Riletu Bg sto se tice neutabanih staza na Gobelji.Naime i ja sam na istom mestu pao i povredio ruku jucena spoju staza na Gobelji jel se prosto nije videlo da je staza neutabana.Ovo pisem ne da kritikujem SS nego vise kao apel ljuduma iz skijalista da se vise potrude.Ceo vikend staze su bile jako lose pripremljene .Skijalo se do 11h normalno a posle toga skoro sve staze se bile pune hupsera i razrovane.Naravno da razumem da zbog velike kolicine padavina juce ujutru nisu stigli da pripreme staze ali sta je sa danasnjim danom.Snega ima i vise nego dovoljno da staze budu perfektne .pozdrav za sve
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@sramota za Rasku Srbija i upravlja, opstinu Rasku niko nista i ne pita. A ti problemi nastaju bas zbog toga sto BEOGRAD upravlja i masa hotela dobija dozvole za gradnju po direktivi iz beograda, a opstinu Rasku niko ne pita da li je moguće da postojece instalacije na Kopaoniku podnesu to opterećene. Zato cuti i ne pravi se pametan.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15):)) ala ce da bude luduilo za Sretenje... Ja se nameracio u sredu, da ispostujem Acu.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@Aco čačak- moze li bilo kakva prognoza za sledecu nedelju? Hvala svakako :)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)a da i to sto nemas gradski prevoz opet je kriva drzava koja je lokalno gradsko preduzece za prevoz prodala jevrejima ili ti kavimu koji ga je doveo na rub propasti kao i svaka privatizacija koja je bila u srbiji..
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Uklonite sa onog spiska instalacija Vucak 1, lepse je videti da je sve stiklirano! :-)))
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Treba mi neki smeštaj za nedelju i ponedeljak (2+1) ili samo (2+0)zguraćemo se, ima li ko?
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Može li mi ko reci jel mogu bokseri na belu reku.Pozzzz i hvala
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ljudi,kakav dan! Na kamerama izgleda idealno! Uzivajte u skijanju!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Duky @ nekako Pa danas izdrzi nekako, sutra kao da si bolestan,pa zapali na Kopo,snega u izobiljusve staze otvorene,a sunce przi...:)Jedio kada se vratis ,sta ces da kazes odakle ti boja na licu,a bio bolestan....:)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Narednih 7 dana lepo vreme za skijanje.U ponedeljak i utorak pojačani JI vetar i umerena oblačnost.U jutarnjim satima lep mraz dnevne temperature uglavnom ispod nule.Uživajte na Kopu!:):):)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Jel vas nije sramota pitati da stavljate lance na automobil sa 4x4 pogonom, idite autobusom ako niste sposobni voziti. Zbog takvih se i prave zastoji. A na koju bi ih osovinu montirali naucnici da mi je znati, pa nema 6 m snega. ja idem sa BMW- om bez problema ako su nove gume a vi pitate za lance za 4x4, svaka cast sta jos necemo cuti ovde....
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Bravo Crni, ti si nas idol...kaako ti to uspeva? Cudna neka sorta ovi (naravno ne odnosi se na sve) sto voze bemvejce, vole to da naglase sacuvaj bože. "Krenem ti ja bemveom..." , "Parkir''o ja bemvea". Inace , bmw je posebna kategorija vozila, i ne moze se reći : "idem ja kolima(autom)" c c c.. :)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Preko Rudnice suv asfalt do Zoneda, posle toga ima snega, ali i to je gotovo da se istopi. Opusteno skroz
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Stigli jutros, od brzece put je lepo zaledjen i ima dosta kolotraga. Ili sporije da se vozi ili stavljanje lanaca. Put ce sve vise i vise da se glaca tako da ce biti sve klizaviji pogotovo danju se sneg topi a nocu zaledi. Nije bilo policije usput sto me zacudilo tako da je bilo dosta kamikaza, rade ljudi sta hoce. Mestani sto namestaju lance korekni kazu daj koliko imas. Ja sam platio 200 din. Lopatari gore ok platio 1000 din za osam dana. Moj savet ne verujte nikome mnoge se gluposti ovde pisu nego use i u svoje kljuse i polako. Nadam se da sam nekome pomogao imao sam iskrene namere. I jos nesto isao sam na begovo brdo mnogo je bolji put i nesto brzi, nema nigde zive duse. Sutra o stazama
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)P.s. Izvinjavam se zbog gresaka u kucanju. Pisem sa telefona pa me mrzi da non stop ispravljam. 😊
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Danas dan kao iz snova...Sve je fenomenalno.Pridružujem se peticiji za ski pass za dečicu do 10g,npr.Jakove BRAVO...to se traži.Aco, Kimi,Jeco, Minut,druže Crni i svi vi što volite skijanje,PODRŽITE ovu sjajnu ideju.Svako dobro
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@boskop, slažem se sa tobom, čitam kako ljudi postavljaju loše komentare o KOP-u, a verovatno nikada i nisu bili negde drugde niti skijaj dugo. Kopaonik je kao ski centar fantastičan, puno se razvio zadnjih godina i dalje se razvija. Nedavno sam gledala emisiju o Banskom, puno staza, preko 60 km, ali da biste došli do skijališta treba da čekate gondolu i po sat i po, što znači ako gondola radi od 9, a putuje se pola sata, u najboljem slučaju ćete stati na skije u 10 ili pola 11 posle dva sata stajanja, druga solucija je ići automobilom 10 km i tražiti parking. Slovenija je ostala na nivou na kom je i bila pre 30-35 godina, nedavno sam gledala koliko staza imaju pojedini ski centri u Sloveniji, svega po 2-3 više nego što su imali pre 30 godina, pritom je skipass za 7 ili 6 dana 160 EUR-a, a četvorosed je najveća žičara. Po meni je mana Kop-a što je tolika ludnica za parking i u centru je stvarno haos, i ne dopada mi se što od Rtnja i još nekih planinarskih domova i hotela ne postoji neka osvetljena staza do centra nego se mora ići putem po mrklom mraku. Mislim i da bi bilo dobro da je na Pančiću žičara sa haubama i grejačima sedišta kao što ima Krčmar i Gvozdac koji je pritom i prazan. Sve u svemu KOP je sjajan, samo neka nastavi da se razvija, ja ga obožavam.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Sneg na kopu u toku poslepodneva i večeras.:):):)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)JECO-Biće to par stepeni u plusu u najtoplijem delu dana a na vrhu oko nule.U ovo doba godine uvek po prailu pre nekih jačih padavina mora da bude i malo jače otopljenje,što je na Kopu upravo ovo što sam predhodno napisao.Zbog toga očekujem krajem sedmice i snežne pljuskove koji mogu dati rekord.Nestrpljivo to čekam pa i ako bude blizu nećete mi zameriti.Do sada me nije omašilo pa se nadam da neće ni sada.Veliki pozdrav tebi i svima koji vole Kop i sneg.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Opada pritisak,oblačnost pristiže polako,tako da sutra i prekosutra možemo uživati u novom snegu.:):):)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Na Kopaonik dolazim svake godine sa porodicom i znam kako da izbegnem neprijatnosti sa lopatarskim bandama, ali su oni, shvatajuci da ljudi sve vise parkiraju na placenom parkiralistu, ove godine svoj bezobrazluk podigli na jedan novi nivo.Naime, vodja bande, sredovecni gospodin sa sedom kosom i tamno grao jaknom, sa velikim slovima "GO" na ledjima, sacekuje sva dolazeca vozila ka centru, i ponasajuci se kao neko sluzbeno lice pita ih u koji hotel idu. Pored njega je i dezurni saobracajac koji to sve dopusta i time mu daje kredibilitet. Ako kazete gde idete, onda ce oni uci u taj hotel (recimo JAT) i na silu traziti da vam odnesu stvari u sobu, predstavljajuci se kao radnici hotela. Tako su prevarili moju majku, koja je mislila da su to radnici JATa, a kad su dosli do sobe, zahtevali su prilicno agresivno, 1000 dinara za uslugu. Ona je bila u soku, jer za 10 godina koliko odsedamo u JATu to joj se nikad nije desilo. Kad sam se vratio u sobu, i majka i supruga su bili vidno uzrujani neprijatnim iskustvom, a onda su lopatari, trojica njih, ponovo zalupali na vrata sobe trazeci pare za uslugu. Kad su videli mene, i kad sam im stavio do znanja da tu nema sta da traze i da cu zvati recepciju da posalju obezbedjenje, pokupili su se i otisli.Kasnije smo sa prozora slikali sva tri lopatara kamerom sa velikim zumom i slike cuvam ukoliko zatrebaju i ukoliko infoKop ima nameru da ovu neprijatnu temu pogura malo dalje nadleznima na Kopaoniku.Zalosno je takodje da je policija u centru Kopaonika ocigledno nezainteresovana da bilo sta preduzme protiv ovih bandi i da im dopusta da im rade ispred nosa. Za ostale savet je da kad stizete na Kopaonik, nikome nista na odgovarate na pitanja gde idete i da parkirate, makar prvi dan, na zvanicnom parkingu.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Ovaj redosled komentara je u haosu ali razumemo se svakako.Pogodio sam čak i da će snežna zona biti iznad 800mnv.Kimi vb.skidam kapu i nadam se da sam bio dostojna zamena za ovo vreme dok nije tu na forumu.:)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ja ustao sada I krecem u pola 9 da sacekam radnike pa da prvi odem gore I da skijam po dubokom snegu juuupii :)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)U ovakvim vremenskim uslovima (visoka vlažnost vazduha, temperatura u plusu i južni vetar) ne postoji način da se staze održe u dobrom stanju duže od dva tri sata. To nema veze sa Kopaonikom ko god je skijao i u Francuskoj i u Austriji rećiće vam istu stvar da su ovo najgori vremenski uslovi za skijanje. Jednostano visoka vlažnost u kombinaciji sa ovakvim temperaturama čini sneg pravim "kačamakom" i tu nema nikakve pomoći.Dosta vas će reći zašto tabači ne izlaze po danu. To je čisto gubljenje vremena jer je sneg toliko mekan da posle maksimum pola sata stanje na stazi će biti identično. Tabač ovako mekan i vlažan sneg ne može da sabije da bi bio postojan i otporan na skijaše.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Moram da kazem nesto u odbranu ss. Bila sam na Kopu kad je oboren rekord od 9000 skijasa. Guzve su bile nevidjene, ali su vremenski uslovi bili takvi da su i pored ogromnog broja skijasa staze bile dobre ceo dan, sve do 16,30 h. I tada su isto pripremali staze, kao i ovih dana, ali je nazalost sada vlaznost vazduha velika i to je razlog sto se staze brzo raspadnu. Juce sam na kamerama videla da tabaju krcmar u 7,30 h, pre skijanja, pa mi se cini da oni daju sve od sebe.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Samo da Vam skrenem pažnju na nešto jako bitno, a tiče se dobrog skijanja: vodite više ljubav, a manje se svađajte!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Put je vrlo klizav u vecernjim casovima na prilazima Kopaoniku. Preko suvog puta slivao se ceo dan sneg koji se topio tako da je trenutno put prilično zaledjen tankim slojem leđa. Potrebna je jako oprezna vožnja.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Dajte neki snimak puta od brzeca do centra, kao sto sam ja postavljao kad idem tako molom i vas da ubacujete bar 1-2 dnevno da vidimo stanje puta. Svima ce znaciti. Veliki pozdrav za dokrora Acu Cacka
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Nikola brate, hoće posle podne i večeras.Vetar je učinio svoje, ali smo blizu rekorda.Biće snega dosta.;):)Veliki pozdrav za sve infokopovce:):):)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Magla,vetar dubok snrg i hupseri. Skijanje katastrofa. Nije mi jasno da tabac ne prodje jutros pre 9 ili u toku dana makar po KG gde ljudi uce skijanje. To je veliki minus. Da ne pricam na donjem strmom delu Krcmara kako su se neiskusniji lomili. Ljudi na nekim dtazama peske silazili jer je razumljivo da ne znaju svi da voze po dubokom snegu i velikim hupserima.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Instruktor Pa kada biste malo korigovali cene individualnih casova onda bi verovatno na stazama bilo vise "edukovanih" skijasa...Poruka za sve ostale "skolovane" skijase: uzivajte na stazi i pustite ljude da skijaju gde i kako hoce. Svi su papreno platili taj ski i pas i prema tome imaju pravo da se spuste na bilo koju stazu.Niti je Gvozdac npr namenjen samo za vrhunske skijase niti Karaman grebenom smeju da se spustaju samo pocetnici. Vozite svoju voznju na stazi, ne ugrozavajte druge i sve ce biti ok :-)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)''Oću noćas u dva kad objave novu visinu snega, da bude sustinska razlika :)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Tu sam, gledam povremeno kakvo je stanje na Kopu, i ne komentarišem, jer su ovi podatci o stanju sa lica mesta mnogo dragoceniji od prognoze koja kaže da se situacija polako smiruje kako sam i najavio juče.Veliki pozdrav za sve infokopovce i zaljubljenike u sneg,skijanje i ovu veličanstvenu planinu koja po ko zna koji put nas opominje da se mi moramo prilagoditi njoj a ne ona nama.:):):):)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Azimud mobile@ prucas nerealno. Ko prvo mi nismo svajcarska da imamo novac za koje kakve masine da imamo rado bi ih koristili,drugo borimo se sa ovim sto imamo lavovski,voleo bih tebe stavit na.njihovo mosto pa da vidis kako je,a ko trece da das njima ovo mi sto imamo,mislim na buldozere i druge zastarale masine oni bi se zavejali.. i ko cetvrto na alpima sa manjim mecavama ostanu zarobljeni na putu.. budimo malo realni... pozdrav za sve ljubitelje snijega i zimskih sportova.. i snijega ima puno vise nego sto pise na stranici 128cm
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@5ar naravno da cemo vam pomoci ako je ikako moguce.. pomagali smo mnogima, izvlacili ih i spustali sa planine.. @ivan naravno da je moguce 20000lbs je oko 15t otprilike.. kad je bio zavejan feketic ja i drugar sa jos jednim difenderom smo vitlima izvlacili sleper iz kanala.. iskusni smo vozaci, volimo avanture, pimazemo drugima i svima dobro.. pozdrav sa kopaonika.. jede se jagnjetina koja je skoro skinuta sa raznja.. bolje nego off road.. pozdrav od off road ekipe i vruceg jagnjeta :D
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Pustite topove!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Zdravo svima,vidim oprečne komentare vezano za skijanje u Aprilu.Koliko se secam 2013 je bilo skijanja krajem Aprila a snega u Martu ni blizu ko danas!Pricah sa jednim instruktorom i on koji je celu sezonu na Kopu potvrdi da odavno nije bilo ovoliko snega!I da ocekuje super skijanje do kraja Aprila!Sada ne znam sta da mislim posto vidim komentare da cemo se skijati jos nedelju dve????!!!Molim vas za misljenje!Hvala
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Dif, Ja sam uplatio Kop. Marko te je upoznao, a ja te zamišljam da si moje godište ili malo mlađi. Daće Bog da te i ja upoznam. Mesto i vreme ćemo da utanačimo.Aca piči sa prognozama, Jakov cepa dobra razmišljanja i komentare kao i svi ostali sjajni ljudi.Srećno za off road ekipu.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)A zasto BELE REKE samo za izvlacenje,dali vi u SKIJALISTIMA STVARNO NESTO ZNATE O SKIJALISTIMA ili ste stvarno tu samo preko rodjackih veza.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)DIFENDER-Svaki komentar na ovo što si rekao je suvišan.Jedino što mogu da ti kažem je da si moj brat!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Aco nepogresiv!!! Legenda :)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Bože, kakvo jutro! Staze ispeglane samo da dobiju šare od skija...pozdrav svim srecnicima koji se ovog jutra prvi potpisuju...
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Kao u bajci. Idemooo na kop..
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Vreme je zaista odlucno, ali je najbolja stvar sto nema glumaca, svi su dosli na skijanje i zaista je pravo uzivanje skijati u ovakvoj atmosferi!
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Стазе и време милина[url=http://www.dodaj.rs/?c/Sg/PYkrukR/img20150316092021.jpg][img]http://www.dodaj.rs/t/c/Sg/PYkrukR/img20150316092021.jpg[/img]" class="jce_file" target="_blank" title="link >>>">Link >>>
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)JELENA-Drago mi je da si tu,prvo da te pitam jesam li ti bio od pomoći za Borovec.A što se tiče vremena na kopu imaćeš vreme iz snova.Sreda u minusu ceo dan i sunčano,četvrtak kako sam i najavio moguće manje snežne padavine i temperatura u minusu solidnom sa umerenim SZ.vetrom.Petak pre podne oblačno moguća i magla u višim zonama temperatura isto u solidnom minusu.Subota toplije u toku dana plus ali vrlo niska vlažnost vzduha,vetar slab u prelasku na južne smerove usled pristizanja ciklona iz sredozemlja.Otprilike to je to.Svako dobro ti želim.:):):)
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Aco,Šaljem dete na rekreativnu nastavu u hotel Srebrna lisica od 22.03.2015-29.03.2015.godine, kakvo vreme ih očekuje?Pozdrav i veliko hvala.
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)