Jako vetra svuda Pancic jutros xxx...
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)hunter (iOS)MA nemoj? da ne komentarišemo i da ne dolazimo da bi takvi kao ti mogli da rade šta hoće?! e taj film nećeš druže da gledaš. Nije ti Kopaonik od oca ostao, i tebi i ostalima koji su je zajahali pa vršljaju kako i stignu pa im se ne sviđa kad im otvoreno u lice kažeš da su cene pljačkaške a štroka na sve strane.Eko taksu naplaćujete a kanalizacija ne postoji u 21. veku?! dozvoljavate nekakvim lopatarima da uzimaju pare za javno dobro ? ima li te pojave igde u civilizovanom svetu? Da se pokriješ nego da slušate ljude šta vam govore i da ispravljate stvari jednu po jednu!
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@MaraIdi ti na Divcibare,Zlatar,Goc,Goliju,.....Jadna ti ako mislis da su staze na Kopaoniku iskljucivo za dobre skijase.Teraj Gvozdac i ne brini za guzvu,ili mozda samo Masinac
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kop primi, koliko razumeh Stevsa, oko 2.5-3 metra snega godisnje u proseku. Poslednje zime svuda su katastrofalne(osim 2012 i 2015). Nismo navikli da u nizim krajevima nema sankanja bar 2-3 dana. Ako ne bude nekog veleobrta, a naznaka ni na vidiku, bice najgora godina. Americka skijalista na zapadu US, prime od 10-15 metara snega( zato svi voze na sirim daskama). Na istoku US do 4 metara i zato ima vise leda nego snega na skijalistima i vise se voze uze skije. Niseko,Japan u selu padne do 15 metara, a na vrhu i do 25 metara godisnje. Zapadni Tirol isto dobije 7-8 metara(St Anton regija).. Bilo bi lepo da zima ponovo bude zima.
(+38) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@ Novak - U pravu si Novace... .Za mene je skijanje sve sto nije cekanje u nekom redu. Naravno - kad se spustim niz stazu .. moram i da se uspnem nekako gore... ali to je sve deo skijanja - barem iz moje perspektive.
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Zasto niko nije objavio da danas skijaliste radi od 9 a ne od 08:30??? Skijaliste postavilo story na instagram u 08:40, a ljudi cekaju u redovima od 08:30!
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pozdrav....Dali ima sad neka akcija mts-a ili nekog drugog, da uz kupovinu paketa dobije se sto vise interneta za sto manje novaca? Dolazimo na samo 5 dana pa da uzmem samo internet...Hvala
(+4) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)https://www.youtube.com/watch?v=poQ4e9rS4po&t=90sKop je lep i kada nema snega
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da mi je neko rekao da ću se radovati Baba Marti :D:D Željno je iščekujem i "prinosim joj žrtve" :D
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)U ponedeljak je bilo top. U utorak je došlo 10 miliona Rumuna. Juče je došlo još 10 miliona Rusa. Danas i Rusi i Rumuni i dalje dolaze. Kad ima mesta za njih ima i za tebe, da stojiš i čekaš u redu za korpu...
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kljunac (Jaram) ima ozbiljno dobru klopu (naša seljadija ekipa cepa pogaču, turšiju, beli mrs i prase), ali i cene, tako da ne preporučujem za budžet varijantu.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Praja:Na tvoju sugestiju aktivirali smo kameru sa Gvozdca i Ledenica :) Uskoro ide i Live Stream...
(+52) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Za danas totalno promašena prognoza. U Mašincu izneli stolove u baštu i oustili Đavole, Sunnyday. A napolju ceo dan magla i vetar od 50-70 kmh. Zbog vetra nije bilo moguće skijati na višim kotama, pa su se svi skupili u centar gde je nastala ludnica od čekanja na korpu. Staze su bile zadovoljavajuće, ali toliki broj skijaša na tako malom prostoru je mučenje a ne uživanje. Prognoza za vetar je merodavnija na Vreme i Radar, nego na prognozama sa Infokopa. Razlike su velike. Na Infokopu 20 km/h, a ovamo 20 m/s.
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Psihoterapija Veruj mi da želim da se desi neki fini preokret u vremenu. Loše spavam zadnjih 5 dana zbog ovog vremena i prognoze.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Tuga na snimcima sa kamera! Greota živa i za zimu i za ljubitelje skijanja i prirode. Da li postaji neka ideja za parking ispred Konaka? Ipak je Kopaonik nekakav nacionalni park, a izgled parkinga je za verovali ili ne…
(+42) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Žao mi je što ne mogu ovde da postavim fotografije o stanju staza i gužvama na žičari.Ono je bilo za plakanje.Ubedljivo najgore skijanje u mom životu. Uz taj nivo bi ski pass bio preskup i da je jeftiniji 5 puta.
(+56) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kafa u Livinju je 1.3€ ,bar bila u decembru,a skipas je bio free...a snega koliko hoces i tada.Sunce 5/6 dana,za smesne pare odlicno skijanje.
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@snesko bekic. Ali kop ima dušu. Ako je nešto pozitivno to je da nema lopatara. Sreća pa su me cenama oterali, pa mi Kop nije bio ni opcija za mart. Jeste u martu jeftiniji od FR ali se ipak odlučih za FR. U decembru svakako nije bio opcija i tu nije bilo sumnj. Nadam se de ce za sledeću godinu korigovati cene.
(+15) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Wolfskin Ako ovako nastavi i još 5 dana je mnogo... Snimci sa staza su tužni, blatište i kačamak, prognoza još gora...
(+21) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kop vise nema ni dusu. Nakotilo se svega i svacega. Dusa je tamo gde je ekipa. Moja ekipa ove godine nije na Kopu nego na Dolomitima. Nekada, mozda, ponovo Kop dobije dusu, kad skontaju da ne moze da se drzi puna cena ski pasa, kao i po restoranima i kaficima, a sezona ide u aut (protiv prirode se ne moze, slazem se). Ali, spasite bar nesto sto se moze spasti da.
(+44) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Obzirom da je bilo zamerki na statičan prikaz kamera, sada se statične slike prikazuju na drugačiji način. Do sada su rotirajuće kamere prikazivale sliku na svakih 5 minuta, tako da se dešavalo da statični prikazi budu neatraktivni. Naravno uvek je mogao da se gleda uživo prikaz patroliranja kamere. Međutim, u skijaškim uslovima, kada je bitno da se brzo pogleda stanje na stazi niko nema vremena da gleda live stream i čeka po par minuta dok se prikaže željeni deo Kopaonika. Zato smo sada programski rešili da sve rotirajuće kamere prikazuju po nekoliko statičnih snimaka sa najatraktivnih lokacija koje one pokrivaju. Tako da sada imate 40 statičnih fotografija (web kamera), a klikom na njih se otvara (isti) video stream.
(+51) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pa šta je ovo, prošao je raspust, prošlo Sretenje, temperatura u plusu, staze poluotopljene, a na zicari Karaman greben i dalje guzva.
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@snesko belicPa ti idi...i javi kako je...
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Mozes li mi molim te reci da li je naporan put od 12h do Livigna i da li se isplati putovati tako daleko kolima? Mozda bih isla u aprilu tamo pa me zanima ako ti nije tesko da napises. Hvala
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Danas nam je prvi dan na Kopu i da i ja okacim komentar.... Obzirom na vremenske uslove mi smo bas lepo skijali do ovog momenta i upravo pravimo pauzu u Masincu. Staze su skroz ok obzirom da je temperatura u plusu a jutros prvih 5 staza bilo je kao u bajci. Tako da.... Bolje pet dana i po ovakvom vremenu nego da cekam sledecu godinu. P. S. Mom klincu koji ima 11 godina ne smetaju ni hupseri ni vlazan sneg ni toplo vreme,
(+29) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Pufna,ja bio 2x ove sezone, a ti koliko vidim nećeš nijednom.nije problem u parama, ko ima za Kop ima i za Alpe jer nije velika razlika, ali je problem u životnoj filozofiji, za svoje pare biram najbolje...
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)I ja sam bas bricao za to za junior. Likovi bas pokusavaju sneg da naprave. Kad god pogledam onu kameru ima nesto kod onog topa.
(+12) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Koga zanima put na Alpe kolima, dve preporuke:1. napunite kola ljudima, onda je trošak puta skroz OK2. noćite usput ako nije „stigao sam čim vidim Alpe“Ko nije razmažen i dobro spava i u autobusu, preporučujem naše agencije koje vode :)
(+17) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)To bas na moj rodjendan. Jos kada bi taj vremenski poklon potrajao. :)
(+3) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da li je pukla sezona ugostiteljima i vlasnicima apartmana?
(+27) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Mladen Najnovije osvežavanje kaže da od zadržavanja snega nema ništa. Ako se ispuni i ova prognoza za narednih 10 dana, ova sezona može polako da se arhivira. Optimistima ostaje još da se nadaju nekim obilnim padavinama krajem marta, ali sve u svemu, lično moje nade u mart su se ugasile, ogromno razočarenje 😁
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kacamacke,Zatrpavanje? Bice snega misu do kolena
(+14) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Vratio se juče sa Stare, uslovi idealni, staze odlično pripremljene bez hupseva naročito ponedeljak, kako za početnike tako i za one koji kao nešto znaju a hoće da uvežbavaju i napreduju. U nekim trenucima smo klinac i ja bili sami na stazi. Bez nervoze i guranja u redovima, ma milina. A odlučili ujutro kad se probudili da odemo na skijanje bez preteranog planiranja i nervoze, spontano :-)
(+23) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Jel se zna kad je kraj ski sezone na Kopaoniku
(+6) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@djomlaTrenutno se ne zna, najčešće bude poslednji ski vikend sezone negde u prvoj nedelji aprila.
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Lignjoslav, poslednja recenica ti je tacna. Zavisi i od toga sta zelis od skijanja. Ako bi da lagano odkijas, da te mine zelja, onda mozda i mozes da probas. Ako dolazis bas da skijas, onda nije pravi trenutak! Moze se desiti da neki od narednih vikenda bude bolji. Nije u pitanju koliko ce snega da padne, nego kakav ce da bude. Ovaj sto pada je mokar i vise upropasti staze. Po prognozama, u petak ce vetar opet sa juga uz veliku vlagu, a moguce i da ce biti malo kise oko podne. Kad bi okrenuo vetar na sever, i da temperatura padne bar na -7, ali slabe su sanse. Sam izvagaj sta ti je minimum za odlazak.
(+10) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Bravo za sneg, eto me za 2 sata na stazi:-)
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)NIKOLA 654321- Veliki pozdrav za starog Infokopovca.🙋♂️
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Infokop je tu da promoviše Kopaonik,da vidimo vreme,stanje na stazama,ponudu smeštaja itd.. Ogromna većina podržava sve što vodi ka poboljšanju kvaliteta.Svi se slažemo da su KimiVB, Aco čačak i Stevs jedni veliki carevi koji uvek nađu vreme i strpljenje da odgovore na svakakva pitanja.Ne mislim da javno promovišemo Jahorinu,Staru planinu itd nego se informišemo gde je kako,a to je nama skijašima jako bitno.Mi nismo na planini prvenstveno zbog kupusa sa kolenicom,nego zbog uživanja na stazi.Nije tačno da je pad posećenosti iz godine u godinu,pošto su 2021,22,23 zakovale kolika je bila posećenost.Prvo Vi, ugostitelji smanjite cene i pokažite svojim primerom da vam je stalo do gostiju.Slažem se da se cene smeštaja moraju smanjiti,ali je istina da su cene u hotelima bezobrazno velike.I u Francuskoj izlaziš iz hotela odmah na stazu.Baš si je zgodno zaboravio spomenuti u potkrepljivanju činjenicama.Kop se reklamira dosta na Rts-u,Pinku (fuj),drugim tv stanicama,tik toku itd.. Znam,jer jako često naletim,a ne gledam toliko. Lako je pozivati da se reklamira Kop u inostranstvu,da dolaze Kinezi,Rumuni,Bugari jer neće žaliti novac,a za domaće stanovništvo,pa ako im se ne sviđa nek vide drugde.Što mi poznat scenarij.SS rade korektno.Jesu li otvorene staze Bela Reka,19a,19b ,20,6b,6c,novi Krčmar?! Cene su par godina bile stopirane,red je bio da se povećaju.Sad sam bio u 3D,jedan dan mecava palo pola metra snega,rade 3 žice ukupno,nema prebacivanja na drugo brdo,red na žicama 30 minuta.Mislite da je neko pomislio da kaže,smanjite ski pas danas.Nema toga.Ski pas je sigurno oko 65 eura,al kad uzmeš smeštaj ski pas ti je u ceni njega.Eto predloga,bar za ove hotele sto izuvaju s cenama.Svakih 7-10 godina naleti ovakva godina,KimiVB će to bolje znati,tako da će sledeća biti dobra sa snegom.A,sad na Kop,ko je čekao baba martu,dočekao je.
(+19) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Marko,MareE napokon da neko kaže suštinu problema na Kopaoniku.Ima tu još dosta toga.Generalna neuredjenost,natrpanost,parkiranje,reketiranje lopatara i nekih N.N naplatioca i kad parkirate gde nije parking,smece na sve strane,odnos prema gostima(prvenstveno se odnosi na SS u slučaju povrede ili gubljenja ski pasa-doživela oba),svakodnevna ekoloska taksa za goste iz vikend naselja,divljanje sankama i kvadovima pa sve smrdi,parkiranje na stazi,spore žice,deca od 12 godina su odrasle osobe,roditelji sa malom decom koji ne mogu istovremeno da skijaju moraju kupiti dva ski pasa(postoji neka ”povoljnost”koja je sve samo ne to)….i sve u svemu ovo je prva godina posle ko zna koliko da nismo dosli na Kopaonik.Koliko sam upućena,gradi se i gradice se i dalje.Objekti će da se penju bukvalno uz KG.Tako da se slažem da ne treba snizavati cene jer jednostavno gosti manje platezne moći moraju da se eliminišu jer smeštajni kapaciteti uveliko premašuju skijaške.E sad se samo postavlja pitanje zašto bi neko za tu veliku količinu novca uz sve ove probleme došao bas na Kopaonik kada ima mnogo boljih i uredjenijih skijališta na većim nadmorskim visinama za iste pare?
(+54) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Pogledajte samo parking ispred konaka pa tu bukvalno nema nikog...
(+11) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Lion zvezdara- U ponedeljak popodne miks padavina ali pretežno kiša. U utorak prvo miks u kojem je moguće da bude i sugradice, a onda sa padom temperature čist sneg. U sredu i četvrtak povremeno sneg. Hladnija vazdušna masa trebalo bi da se zadrzi do nedelje. Veliki pozdrav!🙋♂️
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Aco Čačak Može li malo detaljnije brate, kad će kiša a kad sneg? 😄
(+2) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Brate koliko je bedno 1000 din je mnogo dati za ovo, cak kad bi EPS i toplane isporucivali ovoliko usluge kao SS nastala bi masovna pobuna, a ljudi ovde kupuju ski pass i cute.
(+5) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)I meni nije normalno da na ovako mali broj staza kao i kvalitet snega ne daju sniženje.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Kopaonik je cudo od planine!
(+20) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Baba Marta izgleda ipak nece izneveriti ni ove godine. A, koliki vidim na kamerama, i topovi odmah rade ounon parom (barem na MK). Stvarno, ove sezone se nema sta zameriti ljudima iz SS na terenu. Magiju ljudi izvode!
(+31) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Molim vas da ne lazete ljude , skijalo se danas dobro i ceo dan. Ne znam cemu ta njanjavost. Ni jedan kamen nisam zakacio. Sve sam zice overio i skijao od 8 i 45 do 16.
(+28) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Da su sedista danas mokra jesu, al korpe su sve vreme cistili radnici metlama, tu gresite. Mogao je i tanjir na malom karamanu da se pusti, ocekivali smo da ce danas raditi.
(+16) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@MK Skijaša nigde? Da li si ti prijatelju bio danas na stazi, ili samo hejtuješ na osnovu pretpostavke?
(+18) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)