Potpisujem sve što je Liketa rekla.Dodao bih još i puno male dece na stazi ,pa treba i na to obratiti pažnju
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Po ovim prognozama sve mi se cini da ce ova sezona da traje krace:o
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Gde je 15 cm snega sledeće godine neću uplaćivati apartman do dan ranije. Svaka čast Aci i pojedincima ali ovi meteroolozi baš maše prognozu na accu watheru u ponedeljak je pisalo da će danas ceo dan padati sneg a sad piše mestimično oblačno veo dan ne možeš da se pouzdaš ni u jedenu prognozu.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Dugo pratim Kimija i Acu. Svoje odlaske na Kop vrlo često planiram po njihovim prognozama, ali ovaj put su ga ne mašili, nego što bi rekli čitav fudbal.. nije još sezona ugrožena, ali je sa dobrim skijanjem ćao-zdra''o!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Nije palo 15cm snega. Ali nisu nam za to krivi meteorolozi,posebno Aca i Kimi. Momcima svaka cast nisu oni madIonicari. Posebno Aco koji nigde nije ni pomenuo kolicinu padavina. Nego najgore je to sto rade ovi iz SS-a . Evo npr.upravo sada mogu da se osnezavaju neke staze. Pa koliko toliko da se spase neke staze. Nerazumem zasto to nerade... zbog ljudi koji treba da dodju ovih dana gore. Ali ne,glavni kolac se uzeo i sad ko sisa ostale..
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Bio ove godine za Sretenje u Borovecu i na stazama nema tih 100 do 150 cm snega. Na vrhu staze Markujik progledale toliko da niko nije skijao na crnoj i crvenoj. Od tri staze na brdu Jastrebac staza krajnja desno odozgo (Jastrebac 1) takodje progledala i bila za izbegavanje. Tako da tih 100 do 150 cm, kako pišu na zvaničnom sajtu, nije realna vrednost.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Izgubljena kamera Gopro hero4 na Krcmaru jutros - zahvalna unapred ako se pronalazac javi.... Dragana 0643511785
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Aco Čačak, kad bi mogao da biraš, da li bi išao na 7 dana od ovog ili idućeg petka ?Hvala brate!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Za ovu godinu skijanje na Kopaoniku je zavrseno. Ide sve toplije i toplije. Sneg je kao voda,bljuzgavica. Nema te tehnike i znanja koje moze da pruzi uzitak na ovakvom snegu. Ko ide ove i narednih nedelja na Kop,samo prolecna gardaroba i naocare za sunce(kad nije magla).
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)@dex, Ko zna skija i uziva i po blatu. Ja nazalost ne znam da skijam ni po velikim hupserima i drockavom snegu i ne zelim da zaradim povredu, jer ce mi valjati noge za jos neki sport. Znaci samo vama sto znate da skijate je super.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)ČUMPIKA- Hvala najlepše na pozdravu i dodjite nam opet, svako dobro vam želim.DAMIR- Postavio si mi pitanje za koje odgovor imaš u mojoj prognozi od 27.2 pogledaj drugu stranu na forumu. Veliki pozdrav brate! Još da dodam jednu konstataciju za sve, nikada ne otpisujte planinu kao što je Kopaonik sa visinama iznad 1600-700mnv jer su to predeli na kojima i u maju može da padne sneg preko pola metra. :):):) Pozdrav svim InfoKopovcima!:)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)SS razmislja unapred jedino kada je neki top ski vikend, tipa sretenje, raspust i sl. Za to ce da se spreme, ali kada treba racionalno razmisljati po dve tri nedelje unapred, pa i mesec dana jbg.. Znalo se za ovakvo vreme jos pre mesec i po dana, samo niko nije hteo da veruje da ce ona prognoza sredinom januara da bude bas ovako tacna sa ovolikim plusom..
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Pa ovo izgleda da bas pada veceras?jel ima neko gore da kaze kako je?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Kimi je progovorio! Ne pakujemo opremu...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Dali moze neko da me informira gde na Kopaoniku mogu da nadjem smestaj za jedne osobe, neki Hostel, planinski dom ili slicno. Hvala Vam puno, pozdrav iz Mk
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Samo da znate da pada. Solidno. Bice nam danas losije staze, ali svejedno... radujemo se za opste dobro :)). Pozdrav sa Kopa!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Da li je neko od forumasa za produženi vikend na kopu ??? Od 9 do 12.03. Delimo gorivo i smeštaj . Novi Sad 0640440088
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Sneg je padao veci deo dana.snega ima dovoljno, ali je.mokar..bice sporije za skijanje.magla ogromna.danas ko je mogao da skija svaka cast. Put je cist iz oba pravca.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Pantelija jel me zezas da se ta korpa tako ljuljala? Ako jeste to je onda ozbiljni vetar!!!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Dan prelep.Sneg razrovan, tezak. Staze razrovane, svd manje-vise. Za dobre skijase nije problem, za mene koji sam prosek-mucenje.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Ko je zainteresovan u subotu za jednodnevno skijanje na kopu iz ns-bg, nek se javi na 0631060201
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)@SteveG ma kakvi lanci, snega tek nesto malo ima oko Srebrnca. Inače danas mislim da je izgledalo lepse na kamerama nego sto su staze bile perfektne, bilo je lepo skijanje do 11 i posle od 3
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Mika ns, ja na žalost ne mogu da idem iako bih jako volela. Ostao je još jedan top ski vikend za ovu sezonu, pa ko zna, možda vreme bude na našoj strani, pa možda i odem :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Danas je bilo dobro do 12 h, posle toga magla, pa vetar, pa sneg koji trenutno veje. Gvozdac i Ledenice dobri, Krcmar u gornjoj polovini perfektan, crvena i crna gore odlicne. Najgore je od ukrstanja crne i crvene do cetvoroseda Duboka 1 i Duboka 2. Sve u svemu, sledece dve nedelje extra skijanje sigurno.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Napokon pravi sneg i pravo zimsko vreme na Kopu. Ono prethodnih dana je sve bilo "na misice". Nocas fini pljuskovi snega, vetar, temperatura vise nego dovoljna za pustanje topova da se stvori dodatna kolicina snega i time otkolone sve dileme o nastavku skijaske sezone. Ocekujem da do sutra bude izmedju 60-65cm snega!Pozdrav za sve drage infokopce!!! :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)10.3. 23.40h sneg veje ne smanjenom zestinom i dalje.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Danas skijanje uzas zbog magle nevidis prst pred okom ,sto se tice snega ove godine nije ga bilo ovoliko siguro ,da ce se skijati jos mesec dana sigurno oce ,ja nepamtim kad mi je ispred stana u vikend naselju kod zoneda bilo oko 20cm snega ispred praga tako da kad zagazim skoro mi cela pancerica udje u sneg ,ja volim skijanje po sumi tako da je to bilo danas extra sto se ti r staza sredjene su ali maglu nikad nisam video ovoliku svih ovih godina sto dolazim npr gore na izlazu na pancic vidite onu kucicu i celu tu konstrukciju tek bukvalno kada ustajete sa zice ..neko je pitao za lance moj odg je da netrebaju jel snega ima tek tek na putu mada sam video na par auta da su stavljeni ..svako dobro
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Evo malo snimaka od danas :)Link >>>Link >>>
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Sto mi ne objavi komentar?? Pazite se ljudi presretaca na autoputu, tolerisu do 140!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)KOP je I ove godine osvetlao obaz u Martu! Bilo je lepog skijanja prosle nedelje. SS su se lenjo trudila da odrzavaju staze koliko toliko u dobrom stanju, mada iskreno ako se staza priprema za ovakvu exploataciju nije dovoljno jednom preci ratrakom, sto u SS znaju jer kad spremaju staze za takmicenje, itekako je dobro sabiju/ispeglaju!! Znaci, znaju ali stede na onima od kojih zive. Bojim se da ce uskoro to da im se obije o glavu! Nedospustivo je da Crna Duboka bude zatvorena 4 dana zaredom!!!!!Zatim u subotu zatvroe I 2/3 KG I nateraju ljude 995 teski pocetnici da skijaju izmedju stubova zicare KG, a opet sve zbog neke humanitarne "trke".Pozitivno je to sto sam primetio solidan broj redara po stazama I bilo bi dobro da pocnu da rade posao. To znac da pocetnike vrecaju na staze kojima su dorasli I da manijake koji voze spust na Krstu ili KG oduzimaju ski pass.O ostalim aspektima KOP-a tj socijalnom, drustvenom I kulturoloskim fenomenima necu trositi reci. To vazi za celu Srbiju I u tom smislu ili napustis zemlju ili prihvatis olos kao normu ponasanja,zivota!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Aco, daj neke optimisticne vesti, ove prognoze su bas obeshrabrujuce... Nadam se da ne moramo jos da pakujemo opremu
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Bio sam dva puta ove godine na Kopu. Oba puta mi je skijanje bilo perfektno da nije magla kvarila utisak od zadnjeg puta. Za ljude koji tabaju staze i rade na žičarama nemam ni jednu jedinu primedbu, imam samo reči hvale. Ostale negativne strane Kopaonika trudio sam se da ne primećujem jer na to ne mogu da utičem. Došao sam da skijam, drugo me nije ni zanimalo. Znam, reći ćete to je zabijanje glave u pesak, ali jedino tako može čovek da se opusti i ne upropasti sebi odmor a da ne ispravlja sistemske krive Drine o kojima i vrapci na grani cvrkuću.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@dragan92 bas, bas retko pisem ovakve postove, jer nije bas korektno, i izvini ali mnogo tesko sam razumeo sta si zeleo reci, a neke delove nisam ni razumeo... Sve u svemu ne bih se sa mnogo cime slozio. Naravno da planina i skijanje ne spadaju u jeftinije odmore ali ne bih rekao da je Kopaonik preskup: ski pas ako se poredi sa ostalim planinama u regionu, prema onome sta pruzaju i koliko kostaju, kafici i restorani - pa cak i po gradovima ima skupljih mesta a nisu pravi, elitni restorani (cak i u Nisu koji je jeftiniji i siromasniji grad), a uz to mora se priznati da se na tu cenu nikako ne fusari na Kopu, tj kvalitet i ukus hrane i toplih napitaka je stvarno dobar. Sto se tice parkinga, ima mnogo opcija, od besplatnih ako se nadje mesto kod Jarma, M. Voda ili Doline, preko onog na autobuskoj stanici u centru koji je 300din ceo dan (opet u gradovima celodnevna karta je skuplja), pa do garaza... A i sto se tice smestaja ima za svakoga po nesto. Daleko od toga da je idealna situacija, ali imam utisak da se previse pljuje po Kopaoniku.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Panta za predsednika
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Ski skole na Kopaoniku prioritetni prolaz na zicarama debelo plate Skijalistu!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-11)Pre par godina 6.april sa 150cm snega, a sada leto poranilo. Nadam se nekim lepim novostima u vezi sa novom stazom/stazama. Pozdrav svim ljubiteljima skijanja i Kopaonika.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Palite topove nocas!!! U 22h minus 3! :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Mislim da polako krece da pada nece trebati topovi . Uzivajte u lepoti Kopa👍
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Hocu da skijam...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Ljudi kad pocinje ski sezona mislim da rekose 1 maja 😄 . Prelep prizor na Kopu
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Šta kažu ovi iz Skijališta, hoće puštati još neke staze s obzirom na najavljene snežne padavine ili samo Pančić i to je to ? Jel zna neko koja je trenutna cena ski psa, ako ih uopšte i prodaju ?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Da puste za vikend žicu? Baš bih voleo, ali na žalost, čisto sumnjam...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Pozdrav svim skijasima a ti Nele nemoj pisati pogresne informacije kao da si radnik skijalista koji nece da radi ili mozda nisi? Temperatura je -8 sneg je savrsen za skijanje ovako nije bilo celu sezonu .. napadao je svuda . Zasto Skijaliste Srbije nekaze lepo ljudima ima li nesto za vikend ili ne jer bice lep minus i sneg. Za 1 maj znamo al dolazi malo toplije vreme . Verovatno su se spakovali i otisli sa Kopa da nebi radili pa sad ovde na forumu pricaju kako je los sneg .👍 Kop je prelep i sneg savrsen sad .
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Hoce li neko iz skijalista javiti jer ima skijanja za ovaj vikend ili ne ? Da se organizujem danas i sutra i krenem za Kop 😁 Mislim ima snega al ima li nekog da pusti zicu ?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Obožavam skijanje i posebno Kopaonik, bio sam ove godine više puta na Kop-u i jednom u Sloveniji, ali realno se ne isplati dolaziti iz Beograda i skijati samo na jednoj stazi. Pričao sam sa prijateljima i slažemo se da bi trebalo da rade bar još crvena i crna Duboka i onda već vredi doći. Snega ima dovoljno da puste još staza i ukoliko se to desi onda vredi doći i uživati :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Ridji, ovo je najgore vreme za voznju. Temperatura jeste u minusu, ali sneg je vlazan i samim tim dosta klizav. Ja ne bih isao sa letnjim gumama. Za mene je bezbednost na prvom mestu. I sa 5 na sat moze da se klizne i zakaci nesto da se ogrebe auto, sto ce kostati puno vise od zamene guma. Setih se, jednom, po slicnom vremenu, policija je zaustavljala i trazila da svi montiraju lance. Samo su pustili da prodje jedan terenac. Posle 10 minuta sam video da je taj terenac napakovao celu kolonu koja je isla u susret. 5 sati smo gurali i rasciscavali, da bismo nastavili put. Steta ko zna kolika. Ja sam sa lancima kocio 20ak metara, kada su mi mahali da je ispred udes, iako nisam isao brze od 15 na sat. A da ne poverujete da mi je parkiran auto sa lancima i zimskim gumama krenuo da kliza, pa smo srecom stajali blizu i nagurali ga na neki sporedni put. Inace, radilo se o putu za Rasku.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Gospoda iz skijalista lepo sede u toplom piju kafu i radi samo Pancic jer to radi i leti . Spakovali se lepo i izgleda nemaju interesovanja za nas skijase .Naravno da bi vise ljudi doslo sledeci vikend i ovaj vikend da radi makar veza Duboka sa Karaman i Karaman zica a snega 60cm i pada . Gospodo iz skijalista obucite zimske cizme i odela i lepo otpakujte i instalirajte zice makar jos dve i dolazimo za majske praznike bice nas 🙋♂️👍
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ljudi da li ste svesni koliko ste sebicni kada imate zahtev da neko zbog 50-100ljudi pusti u rad zicare koje su konzervirane do sledece sezone. I ova jedna koja radi je super , Italijani su zatvorili neka skijalista I ne pada im na pamet da ih pustaju u rad bez obzira na sneg. Jedini koji rade su Austrijanci I to zato sto na vecini njihovih skijalista u ovom periodu sezona normalno traje.Ono sto mogu da urade SS je da ispeglaju staze koje se spustaju sa Pancica I to je to, I to pod uslovom da bude barem 1000-1500 skijasa! Budimo realni!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Netrazi niko da otvore sve zice vec samo jos dve ili jednu da ima veza sa Dubokom i Karaman i kazem da bi doslo barem 30puta vise skijasa nego sad da rade te dve zice . Ovako normalno da vidis 7-8 ljudi jer nije vikend i ljudi rade.. Za vikend i praznike doslo bi mnogo vise o tome pricam . Ako razumes sta pricam ⛷
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)ok je skijanje, vredi doci,zimske gume ili lanci obavezno, jutros u 7 jedva sa 4x4 letnje gume nove :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)