Ovo sam prvi put u zivotu uradio, vratio se u sobu u 12:30.Sneg pada promenljivog intezitete,guzve nema ali su mi staze "cudne", nov sneg nije taban i staze su kao njive i spore.Na Krstu i levoj stazi KG se cak i napravio "levak" u stazi jer svi pokusavaju da voze jedni iza drugih gde ima neki utaban trag.Da rucam pa natrag, sto kazu Nišlije idem da se "majem po planinu" pesaka.A sto se tice snega ima ga vise nego dovoljno, plus brda od snega koja su ostala od takmicarske staze.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@infokophajde, ako mozete, proverite sa SS, jel definitivno samo KGB od pon ujutru, ili...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Razmišljali smo da dođemo sa porodicom sledećeg vikenda, uz ovoliko snega... ali zašto zatvaraju skijalište?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Evo i ski centar Kolasin 1600 ponovo otvara skijaliste koje je zatvoreno 15.03. a SS ostavlja samo KGB 😄
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Ha! Rekla sam vam da će Pančić raditi! 😀
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Proširiti spisak staza koji radi za vikend i uskrs, dati deci besplatan ski pas, pa da vidiš kako nema skijaša
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Otvorite Krcmaaar 🙏
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Lale (Android)Da je problem isključivo novac, onda bi logično bilo da su najtraženiji upravo jeftiniji termini, a ne oni najskuplji. Međutim, u praksi je obrnuto. Najveće gužve su baš u udarnim terminima, kada su i aranžmani i ski pass najskuplji. To pokazuje da među skijašima očigledno postoji tražnja i da novac nije glavni ni jedini problem.Da je stvar samo u “krizi”, ljudi bi masovno bežali u kraj januara, mart i druge povoljnije periode, kada je sve osetno jeftinije i kada su uslovi često odlični. A ne bi se gurali baš tada kada je najskuplje. Zato ta teza nema mnogo logike. Suština je da potražnja postoji, ali je loše raspoređena i nedovoljno usmerena van špica sezone. Zato je problem mnogo više u marketingu, ponudi i organizaciji destinacije nego u tome da “narod nema para”.Gužva (iOS)Niko ne traži "krkljanac“ cele sezone, upravo suprotno. Poenta je da nije normalno da u udarnim terminima bude preopterećenje, redovi i gužve, a da u drugim terminima, kada su uslovi često odlični i cene niže, kapaciteti ostaju nedovoljno popunjeni.Slažem se i da Kopaonik ima problem odnosa smeštajnih kapaciteta i veličine ski centra, ali baš zato je još važnije pametnije upravljati sezonom. Ne da svi dolaze u isto vreme, nego da se kroz bolju promociju, ponudu i akcije rasterete udarni termini, a ojačaju januar, mart i periodi kada ima prostora za više gostiju.Tu je i ključ svega. Skijališta treba da se prilagođavaju klimatskim uslovima i da izvlače maksimum kad uslovi dozvoljavaju, ali popunjavanje destinacije ne može biti samo njihov posao. To je zajednički zadatak Skijališta, hotelijera, ugostitelja, turističkih organizacija i lokalne samouprave.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Da li ce tabati Duboke? Da se pravi krug Pancic - Duboka - Duboka 2 - Karaman greben - Pancic?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Kakva bzveze situacija. Ovoliki sneg napadao a od sledece sedmice temperatura u veliki plus 😥
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)tezak i mokar sneg danas...vidi se da je april.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Može li Kimi da kaže kakva su očekivanja za ovaj uskršnji produženi vikend?Voleo bi da ukoliko uslovi dozvole zatvorim sezonu sa porodicom.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Pustili su Duboku 2 umesto Duboke 1 zato sto je pocetnicima lakse da skijaju krug KGB - Pajino preslo - Duboka 2 - KGB, nego KGB - Pajino preslo - Duboka 1 - Pancic.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@ВолођаProblem je sto nema ljudi. Ja sam ove godine od 15. marta do kraja sezone imao 14 dana skijanja na Kopaoniku. Jedan jedini dan kada je bila "guzva" je bila subota, 21. mart. "Guzva" pod navodnicima jer je bio opterecen KGB i Krcmar. Na ostalim zicama se nije cekalo. I to samo tog dana.U toj drugoj polovini marta bas nedelja kad sam bio, zicare vrte u prazno, sve vreme, sve osim Pancica i KGB-a. Cak je na Krcmaru bilo malo ljudi.Da sumiram kako je to jednom rekao vlasnik Skituljka: kad se baste otvore u Beogradu, ljudi zaborave na skijanje.Za razliku od Alpa gde je i prolece relativno hladno i tmruno, kod nas brzo dodje nalet toplog suncanog vremena i ljudi se jednostavno preusmere na druge sportske aktivnosti.Pozdrav svima do sledeceg marta :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Kada bi malo spustili cene ski pasa bar za taj period, bilo bi vise sigurno
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Jedna sugestiija SS u vezi sa guzvama, ne samo sada na otvaranju nego i u drugim periodima kada je veliki broj gostiju: kada bi kanalisali priliv ljudi na zicare guzve bi bile manja frustracija. Trenutno se ljudi guraju sa 30 strana umesto da prilaze u koloni u broju koji moze da prodje. Mislim da bi postavljanjem mreza na prilasku bio bar delimicno resen problem. Inace nemam da dodam nista sto vec nije receno - s obzirom na uslove, skijanje vise nego solidno. Sve pohvale
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Ko god je bio bilo gde u evropi na skijanju, zna da je kop smece...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-50)@jovo,Kako se vise isplati kad je skijanje na Alpima nekoliko puta skuplje nego na Kopaoniku a i guzve na stazama mnogo vece ? Pa u toj Bugarskoj koju ti pominjes se ceka po sat vremena na gondoli , a skijasa na stazama ima vise nego mrava. A ski pass duplo skuplji skoro nego na Kopaoniku za 6 dana skijanja. U Austriji,Italiji, Francuskoj ski pass je 40-50 evra dan sto znaci 3 puta skuplji nego na Kopaoniku.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Kakvi ste vi opterećenici sa snegom, strašno. Gori ste od male dece!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)rekreativac (mobile)01.11.2014. u 15:08Glasova: 6 Aj ne smarajte vise sa poredjenjem kopaonika i ostalih planina. Do 3 doline treba 15h voznje, a do kopa 3h. Tu se bilo kakva prica zavrsava. Jel avionom?
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)kad sam pocetkom novembra rekao da openinga nece biti niste verovali, ali jedno su zelje svih nas, drugo je nasa mogucnost da uticemo na vreme, a i ostale faktore..nas samo gledaju kroz novčanicu od 1000din.svi vi koji se lozite da idete na ski NOpening, ponesite samo stapove jer imam info da ce raditi sve staze, ali za pešačenje, bez stapova ne krecite, jer mozda bude i neki turnir u macevanju. upravo dobijam informaciju da ce biti slikanje na mestima gde se sneg zadrzao(naravoučenije - poneti i skije) pa da svi zajedno pokažemo u svom selu kako je kop no.1.šalu na stranu svima je krivo što nema snege. ne treba nam SS da bi nam rekao oce li biti openinga ili ne, kamere sve govore ljudi. opet ostaje zal za svima koji su uplatili neki smestaj, ali sledeci put pamet u glavu i sve sa rezervom radite, pogotovu jer vec druge godine nema očekivanog snega u decembru.imam predlog da se svi mi skupimo negde u gradu iz kog smo i da popijemo piće, jer od lupanja glavom ovde nama ništa, jer nas ima pametnih, previse pametnih i neupucenih. pozdrav svim RAZUMNIM ljudima
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)@stari skijasApsolutno se slazem sa tobom. Eh onaj miris starog punog drveta, ona vecernja atmosfera, sve je nekako podsecalo na 80te godine i kada smo svi ucili i naucili da skijamo.Danas je Rtanj iverica bez duse i kraj price. Dosli divlji i oterali pitome.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)crni82Otvaranja će biti i ne širi dezinformacije! Bolje bi ti bilo da poradiš na pravopisu.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)KIMI,METEOPLANETA OGLASITE SE KONKRETNO,SITNO BROJIMO A JA NE STRPLJIV:''(:''(:''(:''(
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Evo sta de desava kad je pohlepa vodilja! Skijalista Srbije svake godine pomeraju ski opening za nedelju dana ranije, a ove godine snega nece biti. Umesto da je ski opening u drugoj polovini decembra, kao sto je bilo ranijih godina, veca je verovatnoca da ce biti snega. Ljudi su uplatili smestaj, i sta sad? Vi cete da odlozite ski opening, a mi cemo da setamo po blatu? Profesionalnost vam nedostaje!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Ovih dana mi smo u toplom sektoru ciklona uz vrlo izraženu temperaturnu inverziju. Inverzija će biti "razbijena" u sredu, kada će Kopaonik ponovo biti jedna od hladnijih lokacija u Srbiji. Inverzija (kada je u prizemnom sloju toplije nego u višim predelima - što naravno nije uobičajeno) će se zadržati jedino u Timočkoj i Negotinskoj krajini i nakon srede.Elem, što se samog Kopaonika tiče, prema najnovijem prognostičkom materijalu 7. decembra očekuje se zahlađenje uz vrlo moguć sneg. Temperatura bi otišla u dublji minus, a bilo bi i padavina. Do tada, odnosno skoro do samog kraja aktuelne sedmice maksimalne temperature biće u plusu, uz povremenu kišu. U utorak i sredu duvaće pojačan istočni i jugoistočni vetar.Link >>>
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Prosle godine sam bio u Val Thorens i ako Bog da i ove cu. cena celog aranzmana u dvokrevetnom apartmanu 420e (smestaj+prevoz+ski pass). Dozivljaj NEPROCENJIV!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Poceo Ski opening... :) Jel radi duboka ? :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@instruktorOve godine neće niti advokata oni su u štrajku :D
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0):( Mislim sta reci :o kakvu poruku poslati >:( ocemo cetri dana popust :''( ALO, bree tamo... o... o... (eXo) o... o...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Treba malo vremena da se podloga zamrzne,nije problem nabacice se sneg,mislim da ce za vikend to biti ok.Skijaliste bi trebalo da izadje sa informacijom o ceni ski karte za vikend,ipak je ovo pravi ski opening,bilo bi korektno barem za pocetak!Pozdrav za momke sa vestackog osnezavanja,samo napred...:)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@no1 Ne čini cenovnu politiku samo cena šestodnevnog ski passa.Nisam bas razumeo u kom kontekstu si nabrojao stvari koje su urađene u zadnjih 7-8 godina,po meni normalnih i u cilju razvoja skijalista.Zamisli onda sta je sve urađeno u zadnjih 25 godina...ili 35 :) Nemoj da me shvatis pogresno, ali kad podignes standard,onda ti je potpuno normalan i šestosed i hauba i vučak i snow park i sve navedeno..
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)Nije Kop jedino skijalište koje ove godinae ima problema, pola austrijskih skijališta je odložilo ski opening zakazan za prošli vikend. Bansko u Bugarskoj ima snega momentalno, ali temperature idu i do 15 stepeni. Topovi koji prave veštak su neupotrebljivi na ovako visokim temperaturama, i nisu svemogući čak i da je znatno hladnije, za pravo skijanje treba nam njegovo veličanstvo prirodni SNEG
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Neverovatno dobra staza,tokom celog dan. Guzva u skladu sa Karaman Grebenom,nista preterano.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Danas će biti oblačno i vetrovito, suvo i maglovito.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Kimi nam se nesto ucutao mislim da ni njemu nije jasno sta se desava ;D;D;D
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@NSalajka, ako je vlaznost vazduha niska, sitne kapi vode se lede i na plus 1. Drugacije je kod vodene povrsine. Vazduh danas je "cist", narodski receno, ostar, tako da se i postojeci sneg sporije topi, nego da je -2 sa vlaznim jugom. Npr. u BG-u se brzo otopi sneg na 0 ili 1 stepen, a na planinama se ista kolicina zadrzi duze i na +5. Razlika je u pritisku, vlaznosti, razredjenosti vazduha...
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Ovo vec postaje nocna mora, kad je bilo snega u izobilju nije bilo zicara, sad kad je sve extra, i zicare, i ratraci, i staze...nema snega???
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Lakse mi je cak i ako samo gledam kako pada sneg :)
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Možete da objasnite nama ovcama koji je razlog što ništa ne radi od žica a ima pola metra snega i debeli minus. I nemojte molim vas prosipati priču o golom pančiću, pošto osim duboka ima savim dovoljno staza gde je trenutno neutabanog snega do kuka, a žice nemate nameru da pustite. Sramota
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Ispravka,prošle godine na današnji dan je bilo 9cm snega van staza, sa tri otvorene staze više u odnosu na današnji dan.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Zahtev za refundaciju zbog nestanka struje za današnji dan možete da popunite na prodajnom mestu. Dovoljno je da ostavite broj ski karte, broj telefona i račun na koji će vam biti uplaćena refundacija.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Boban156... Ne lupetaj gluposti kada nemas pojma. Energetski sistem uopste nije ugrozen bio a da ne pominjemo da ne radi ni 30% kapaciteta Skijalista pa samim tim nema potreba dalje da pricamo, Odreagovala je zastita sa 35kV dalekovoda Raska - Kop. Ali vidim da je ovde popularno da se nesto kaze a da se prvo ne razmisli malo ili proveri informacija pa se pricaju svakojake gluposti, pa i do one kada svi kritikuju SS kako ne puste jos staza jer ima 40cm snega a prosle god. je bilo manje snega a vise staza je bilo u f-ji. Ja sam se licno uverio 3.1.2015. penjuci se uz Pancic Expres da ja kamenje i zemlja bila pri vrhu.Inace SS naravno da imaju rezervno napajanje i kada se ovakva situacija desi mogu da bezbedno spuste sve skijase koji su u tom trenutku bili na zicari.P.S. Radim u Elektrodistribuciji Krusevac i imam tu informaciju za nestanak struje.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Evo ljudi pogledajte ovde slike uzivo sa kamera. I recite mi ko je lud. Mi ili skijalista . Udjite na one kamere koje su na visini od 900-1200 m.....i videcete mozda i ljubicice pored staza ali sneg koji je na stazi je perfektnog kvaliteta i skijanje je odlicno. http://www.kronplatz.com/en/live/webcamStevs ja bih te zamolio da ove slike i linkove prosledis direktoru skijalista i neka odgovori na pitanje zasto nije u stanju da staze budu ovakve kada snega ima a i visina Kopaonika je skoro pa duplo veca u odnosu na slike sa nekih kamera. Inace temperatura u Kronplatzu je ovih dana isla i do 7stepeni......kako je moguce da ovde rade sve staze bez snega....samo vestacki.....a na kopu sa ovoliko snega rade neke smesne zice.....koji je to razlog koji sprecava doticne da staze budu kao u evropi. Odgovor ocekujemo u sekciji pitajte skijalista......nadam se da ce biti prosledjen.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Ljudi molim vas, pa nemojte više... naljutićete ih, pozatvaraće i ovo malo što radi.Šalu na stranu, ali za ovaj bezobrazluk bi neko trebalo da fasuje zatvor, a ne otkaz. Hiljade ljudi je godinu dana skupljalo pare da dođe i skija 7 dana, a oni se igraju sa nama. Čudi vas što ne tabaju staze? Mene ne čudi. Čuli ste kako je juče čovek prtio put od Brzeća svojim autom. To je sve ista stvar. Ne čiste puteve, nemaju parking, totalno im je sve neorganizovano. Ako neko misli da ne umeju to da rade grdno se vara. BAŠ IH BRIGA. To je ono glavno, ne interesuje ih ništa osim sopstvene koristi, dok se sve oko Kopa ne privatizuje biće ovako, u to budite 100% sigurni.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Toliko ste kukali da se otvore i druge staze a sad na marinim vodama nikoga. Više ljudi skija na ovoj stazi kod hotela Junior u Brzeću...Baš me zanima koliko vas ima na sunčanoj dolini...I ovi što kukaju za gobelju i druge staze... pa gde ste kad te staze rade? Nikad gužva ni na gobelji ni na gvozcu/ledenicama nije bila. Baš da vidim kad prorade i te staze. Nego samo kukate. Jel vam se skija na 30-40-50 staza? Imate Dolomite/Tirol/Korušku/Štajersku/3 doline/2 Alpes/šta god. na 2000-3500m nmv.Država se bukvalno raspada u svakom segmentu funkcionisanja a vi iz toplih soba kukate što ne radi ova ili ona staza. Pa čudo je da uopšte radi bilo kakvo skijalište, bre!!!Za vikend dolazim gore pa očekujem hiljade vas nezadovoljnih da vidim na stazi (a da nije kgb/pančić).
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-21)Kao sto sam juce rekao do vikenda ce se otvoriti sve staze. Danas je otvorena suncana, a uskoro krecu i ostale. Vidim da ljudi uglavnom kukaju iz svojih soba, a ljudi koji su na kopu kaze da zatrpava i da duva jak vetar.Zivi bili pa videli da ce do vikenda proraditi svecina zica i staza.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-10)Kad čovek pročita komentare ovih što brane SS, shvati da oni ili rade u SS ili su lokalci koji se na neki od načina grebu o SS i češu turiste.Osetiš im i mentalitet i prosto te jeza uvati da sa njima tih 7 dana dišeš isti vazduh.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Stice se utisak da na kopu ima jos 7 sestoseda i da je opsta galama zasto to ne pustaju ......danas su pustili suncanu,karaman i k.bare.....ali priznacete to je smesno.....to su ljudi livade......ne kazem da nije lepo na tim stazama....covek se opusti i uziva ....mislim da skijalista moraju da nastave i sad kao prioritet puste krcmar i gvozdac.....i to je sve ljudi moji.....sem gobelje pa sta drugo jos da puste......ne mogu da verujem da se bunite zbog tanjira koji ne rade.......evo kako bi to bilo sledece godine........cim se stvore uslovi treba srediti karaman greben i pancic, mali karaman.....odmah nakon toga svu snagu i osnezavanje usmeriti na duboku 1 i 2 ,krcmar i gvozdac......da se ne lazemo to je okosnica Kopaonika kao skijaliste......ako bi ovo bio neki zadati standard da se ubuduce to uspee uraditi do pred N. Godinu mislim da bi svi bili zadovoljni ........moramo strancima da ponudimo najbolje sto imamo.....ako dodju i vi im pustite karaman marine vode i knezeve bare....ljudi ce shvatiti da ih neko zajebava i naravno da nece preporucivati kop po dobrom i nece se vracati vise.
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)U Rtnju sam prosle godine boravio tri puta. Smestaj je odlican, topao, cist, moderan, pun mladih, osoblje prijatno, lici na kucnu atmosferu. Izbor hrane nije veliki, ali je za one koji i kod kuce konzumiraju domacu kuhinju i ne foliraju se dovoljan, pri cemu je sve ukusno!
(+8) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)