Ozbiljna mećava trenutno na Kopu. Ko kreće na Kop danas ili sutra, bolje neka odloži put za par dana, ako je u mogućnosti. Vrlo lako da će putni pravci uskoro biti neprohodni.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Re-Zalbah Baš u Saalbah-u, nemam razloga da te lažem, iznad žice,, Panorama,,..., između staza 149 i 162 čini mi se..
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)da se dopunim jer je moderaror izbisao deo mog neucitvog komentara prema opstini raska. opstina raska napravila fabriku za preciscavanje otpadnih voda varosici raska a o ocuvanju nacinalnog parka ne vode racuna . a upravo taj nacionalni park i turisticki centar kopaonik donose pare. al srpska ciganska posla,ne racunaju nas svabe zajedno sa romima za dzabe
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)@runGo: sa jedne strane si u pravu, da opština Raška ne izdaje građevinske dozvole u zoni NP. Sa druge strane oni imaju ogromnu odgovornost, opšitina raška predlaže i donosi PDR (plan detaljne regulacije) i za Kopaonik (centar).Na osnovu tog PDRa investitori kupuju parcelu od opštine Raška, i podnose zahtev za građevinsku dozvolu nadležnom ministarstvu. Zatim ministarstvo i ostale institucije pogledaju PDR, vide da je tu predviđen objekat te-i-te spratnosti i kvadrature i izdaje dozvolu.Ako je planom (PDRom) predviđeno da se na određenoj lokaciji gradi neki objekat, zatim opština proda parcelu za izgradnju objekat - naravno da će i ostale institucije da izdaju građevinske i ostale dozvole kada je to sve predviđeno planom.Da opština nije "alava" prosto ne bi ubacila gomilu zgrada i hotela u plan i ti objekti nikako ne bi mogli da se izgrade. Dakle, ogromna je odgovornost opštine.Ista stvar važi i za opštinu Brus, veći deo skijališta se nalazi upravo na teritoriji opštine Brus.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Hvala Aco!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Koja mobilna mrezna nudi najvise interneta za 5 dana....Kupio bi neku prepaid karticu, pa koja ima najbolji omjer dobivenog interneta sa cenom....(pozivi me ne zanimaju...) mozda ako neka mreza ima tjedni flat internet?Isprika na OT, jer nema direktne veze sa skijalistem,ali treba mi tamo dok sam...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)Veceras su ispravili to, obe staze utabane i odlicne za skijanje.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)Vracajte Krcmar u funkcinj sramota .. Ili nece niko doci posle 3 aprila kad zahladni!!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Ljudi jedno pitanje, znam da je jako rano, ali koja je sansa da ski centar radi za prvi maj? Pa bar pancic i karaman. Da se spustim jos jednom za kraj sezone i da se vidi sneg u maju 😊 lep pozdrav svima!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Mare dosadan si pišeš ovde isto samo zato sto si sada na kopu. Idi na Jahorinu ko ti brani. Za koga da vrte žice nigde nikog nema celu prošlu nedelju?! Jahorina ima grad od 300k stanovnika na pola sata vožnje.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-17)@Mare Ns, verovatno ce da otvore 1-2 zice za Uskrs i 1. Maj. Otvorili su prosle god. za 1. Maj.Generalno je u Aprilu slabo interesovanje za skijanje i skijaliste postane nerentabilno. E sad, da li je rentabilno za praznike, ne znam, ali mozda nije bas fer prema radnicima, koji moraju da rade te dane, kad gotovo svi drugi praznuju.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)@Nikola654321 Pa mogli bi SS da malo profita ostvarenog u punoj sezoni, prebace na drugu polovinu aprila i otvore 7-8 staza. Tako bi se polako stvarala bolja slika o Kopaoniku kao mestu gde se rado dolazi i izbegla bi se navala na Alpe sledece godine (koja je potpuno sigurna, BTW). Ionako taj profit prave imovinom koja im je poklonjena (pare iz budzeta za sve zicare), pa onda nema razloga da glume biznismene. A uz to, od javnih preduzeca se i ne ocekuje profit, vec pruzanje usluge gradjanima uz pokrivanje troskova poslovanja.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)@Realan da li ti stvarno mislis da je ski pas ovde kljucna stavka za ne dolazak... nemoj da si smesan... 1700 dinara za dan NIJE prepreka da se skija... dzabe da daju isto bi bilo skijasa...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)@hopkop: NP naplaćuje ulaz za vozila i naplaćuje takse i svim komercijalnim objektima na planini (uključujući i SS).Zato oni i organizuju čišćenje planine, a ostali se priključe akciji zato što tim "činom" govore da "mare" za planinu.Po meni je sve to OK, glavno je da je rezultat čista planina, lepo bi bilo da NP ima par ljudi koji će neprekidno da vode računa o čistoj planini (pošto kao narod ne vodimo o čistoći oko sebe [prirode, ulica, gradova]).
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@UK: Mozes li nam reci malo vise o tome? Koji su razlozi, sta su zahtevi, koji su problemi itd.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Apartmane su kupovali i advokati. Da nisu citali ugovor. Tesko.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Da li su vlasnici placali ciscenje i odnosenje snega iz konaka, spoljnu rasvetu, celogodinje odrzavanje kompletnih objekata kako spolja i unutra? Nisu, placao je MK. Nisu tu samo internet i tv, ima toga dosta. Ti hodnici se raspadaju jer je to zimi skijasnica, tu drze skije, cipele, sanke itd, ti hodnici ne lice ni na sta. Naplacuje se 100-200 noc u sobi od 20m2. To nisu apartmani. Troskovi koje su do sada placali su manji nego u omanjem selu u srbiji. Ne podrzavam ni to da sada neko tek tako treba da otima od vlasnika ali neki red treba da se zna jer na kraju najvecu cenu plate turisti.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)@ledenjak Zamisli placamo i Mi sve sto placas i ti !!!
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Komšija: imaš prostu matematiku, ako izdaš sobicu 100 dana u sezoni znači da si naplaćivao 20000/100 = 200eura dan za tu sobicu, mnogo si ga preterao sa cenom ;)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Каква је ситуација са радовима у центру ове године? Можда бисмо дошли али ако је прашина и хаос на све стране - онда не знам колики је угођај
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Idi u Grand da vidis sta je dranje. Sto pricas gluposti kada u znas da je u Konacima najjeftiniji smestaj u centru! A sve ti je tu. Moze normalna porodica da zimuje. Sad ce sipak
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@mamaDina Toliko paušalnih izjava na jednom mestu odavno nije bilo. Kopaonik nije turistička destinacija ili skijalište. Kopaonik je planina. I u proleće i u leto i jesen i na kraju i zimi. Ne znam o kom gradonačelniku tačno je reč jer ovaj koji je na vlasti kod mene u gradu nema veze sa Kopaonikom pa ne vidim povod za njegovu prozivku. - Moje komšinice izdržavala porodice čisteći vaše apartmane? -Porez i sve dažbine plaćam više nego bilo koji vlasnik jednog apartmana u Konacima jer je kvadratura moje kuće daleko veća, a svi imamo istu osnovu. Što bi u školi rekli "sedi, 1, sve ti se pobrkalo." Ovoliko pretpostavki pretočenih u besmislene tvrdnje zapravo čak ne zaslužuju nikakav odgovor.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Kamere iz Vikend naselja nisu više u funkciji zato što je internet provajder koji ih je instalirao prodat, a novi vlasnik je uklonio kamere. Što se tiče kamere sa Čardaka, ona će uskoro biti ponovo aktivna. U međuvremenu su aktivirane kamere iz Doline sportova i sa ski kafića Green.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)A šta je potrebno? Da se mi iz Vikend naselja, organizujemo i postavimo kameru. Da bi imali prenos na infoKOPu.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Dobar deo Konaka se uopste ne izdaje… A to sto se izdaje, uvek je puno. Pogledajte kakve su sada cene , sve je skuplje od Konaka Izgleda da drugi imaju koristi Ja bi na ski opening gondolom, za svaki slucaj
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-12)@ukZnaci Vas 400 sposobnih i 3500000-4000000 idiota ukljucujuci i mene.Mora da si u pravu,od sutra pocinjem da mislimo o tome.Za pocetak idem kod poslodavca da mu pokazem tvoj post i pitam "sto me brate krades?".
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-9)@Mare NS: trebalo bi da radi Mali Karaman za ski open, osnežavaju veze KG-MK za sada a kada se to završi (povezivanje gondole sa centrom) onda će i stazu MK da osneže.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-3)izgleda da sistem za menjanje klime HARP radi . evropa pravi toplu zimu a teoreticari zavere sa nestrpljenjem ocekuju toplu zimu da mogu da likuju-eto jesmo li vam pricali da HARP sluzi da menja klimu na planeti 😂😂😂
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Koliko ove sezone kosta dnevna parking karta kod Konaka????
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-0)@Lion Zvezdara Na osnovu vesti na TV-u, radiju, objave SS... A i na osnovu zvog mozga koji kapira uz pomoc kamera da se zicare ne krecu! Uostalom, ne znam zasto se zalite kada svako normalan moze da vidi prognozu ili bar pogleda kroz prozor i vidi da "zime jos nema". Normalno je da ce SS da se trude da odrze staze i omoguce kakvo-takvo skijanje, ali na Vama je da odlucite da li Vam je to isplativo i pogodno.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Ja ne znam da li mi gledamo istu prognozu. Do NG sigurno nema skijanja, naravno ako se ne racuna plivanje po kacamaku razgazenog KG i zaobilazenje blatnjavih, zemljanih hupsera. Nisam hejter, ali ne znam odakle toliki optimizam gledajuci prognozu.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Vetar juznog kvadranta u pojacanju,a temperatura u daljem postepenom porastu..USLOVI: nepovoljni do vrlo nepovoljni.Od nedelje mogucnost za vestacko osnezavanje.PADAVINE: u obliku snega beznacajne
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)Klima se pomerila. Sad zima krece od nove godine do 1.aprila. Samo, sto proslave, slave i preslave i dalje stoje u decembru.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Uslovi su se stekli. SS ne treba da kalkulise, vec odmah aktivira sistem vestackog osnezavanja na prioritetnim mestima.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)Vidim najave da će biti 10C i više narednih dana na Kopu. Niko više ne može da pripremi staze do sredine januara.. Samo uz ozbiljnu promenu koja se sa 27.12 pomera na 01.01. Nadam se da će taj hladni front ipak stići ranije.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-1)Po mojem veoma skromnom iskustvu, nekako će naš Kop uvek da izbalansira stvar. Sada je to bez snega, ali će se sigurno to odraziti na januar i februar... padavine će se nadoknaditi kasnije. Naravno, tužan je decembar bez snega... ali verujem da posle 20.01. ima da bude extra... No, Aco to bolje zna.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)Meni je prošle godine gorski vratio pare usled bolesti covid bio u pitanju
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)@brdjaninsezona 2013/2014 je bila slaba sa snegom, ali ni tada nije decembar bio ovako tanak
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)El postoje u ovoj državi dodole za sneg?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Prognoza je nagađanje na osnovu trenutnih parametara, nekih modela, kao i istorijskih podataka. Vrlo je to sve precizno i tu se ne radi o ljudskoj nesposobnosti već o objektivnoj nepredvidivosti situacije, insistiranje na suprotnom je detinjasto :) Mnogo se gradi po Kopu i biće gužvi strašnih, srećom svi će da odu na Alpe i tamo gde je sve idealno i jeftino pa nama ostaje ova naša preskupa seljana da uživamo u njoj, tako prosti i nasmejani :) Za to vreme u Livinju: https://www.instagram.com/reel/CmLyN_jAAbo/?igshid=MDJmNzVkMjY= S
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)@Radovan zbog tebe i takvih što razmišljaju kao i ti, sve šišaju kao ovce na Kopaoniku. Dok ne odeš jednom u Alpe nećeš ni znati kako je tamo.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)Cela Evropa je bez snega. U Alpima ima ali tek preko 2000mnv. Jahorina isto kao Kopaonik, livada.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-13)@PetarPa uzivaj u Francuskoj, jel ti neko brani? Ne razumem ove komentare, jasno je d aje na Kopu skupo, svi znamo to, a to nije neka novina, nisi nam otvorio oci.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-8)@NekoLol. Jeste burazeru, ti si stajao pored topa i slušao razgovor dvojice iz SS koji su došli do topa i konstatovali tebi na zapisnik da su zaboravili ključ, pa ste otišli kod notara u Rašku da overite izjavu.Bolje da si napiso "Niko" prikladniji ti je nick.Jbt, nikad mi neće biti jasni likovi koji izmišljaju takve priče, čak i anonimno na internetu.Na Krvavecu radi danas 6 od 26 staza. Na Kranjskoj Gori pola instalacija nije u funkciji.Dakle, da nacrtam, pošto nekima nije dovoljan sam podatak - u zemlji PODNO ALPA, nema dovoljno snega da normalno funkcioniše skijalište. Jel i tamo takođe SS ne znaju da rade? Na Jahorini, gde ne radi ništa?A vi ovde hoćete veštaka po ovako nenormalnom vremenu da neko napravi na celom Kopu sa njegovih 2000 metara.Ajde malo uozbiljite se.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-15)Ne znam zašto piše da je i Pančićev vrh u funkciji kad jasno na kamerama mogu vidjeti da skijaši ne idu na tu žicu i da staze nisu spremne...vjerovatno je u pitanju panoramno razgledanje...u magli :)
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-5)@MilutinSramota je i skijati, pa pisati takve gluposti. Kada se nečime baviš, trebalo bi i da se informišeš malo o tome.SS se trenutno može zameriti jedino cena skipass-a, jer je smešno naplaćivati ovaj iznos za dve stazice u funkciji.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Daj Bože da sastave 3 dana rada, s obzirom na prognozu za naredne dane...
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-2)Šta će vam voda kad imate sneg.
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-4)ko nema karticu da plati elektronski ulaz u nacionalni park mora da se vraca sa kopaonika od 7 do 19 h. ne razumem . mada podrzavam ovu odluku snimanja jer sam gledao kad propustaju vozila poznanika bez placanja
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-6)Kimi, koliko cm snega se predviđa?
(+9) | ODGOVORI | PRIJAVI | (-7)